ایران به عنوان یکی از کشورهای هدف جهت واردات بسیاری از کالاها می باشد از این رو تجار برای حمل این گونه محمولات وارداتی نیاز به داشتن اطلاعاتی در خصوص حمل و نقل و همچنین ترخیص کالا از گمرک را دارند.

مجموعه کهکشان ترابر با داشتن نمایندگی در اقصی نقاط دنیا و همچنین تیم کارآزموده و فنی در خصوص واردات و ترخیص کالا همراه بسیار خوب و مطمئنی برای صاحبان کالا میباشند .

کالاهایی همچون دارو، مواد پروتئینی ، تجهیزات پزشکی، قطعات الکترونیکی و … عمده کالاهای وارداتی به ایران میباشد.

در بازرگانی خارجی، پنج نوع واردات وجود دارد که انواع تقسیم بندی آن عبارتند: از واردات قطعی ، واردات موقت ، کالای مرجوعی ، ترانزیت داخلی و ترانزیت خارجی. در زیر شرحی بر هریک از این مدل‌ها برای شما آورده میشود.

  • واردات قطعی: این نوع واردات برای کالاهایی انجام میشود که پس از واردات در کشور مقصد استفاده و عودت داده نمیشود.
  • واردات موقت : این نوع واردات عمده برای محمولات استفاده میشود که فقط برای ارائه در نمایشگاه به کشور وارد شده و پس از اتمام نمایشگاه به مبداء عودت داده میشود و همچنین این نوع واردات برای کالاهایی که برای تعمیر به کشور وارد میشوند و پس از اصلاح مجدد به مبداء عودت داده میشود.
  • کالای مرجوعی : این نوع واردات برای کالاهایی که وارد ایران شده و به دلیل عدم ترخیص یا به دلیل معیوب بودن باید به کشور مبداء عودت داده شود استفاده میشود.
  • ترانزیت داخلی : این روش از واردات برای ورود واردات کالای خارجی از یکی از مبدایی گمرک ورود وارد کشور شده و از آن نقطه به یک گمرک دیگر در داخل ایران انتقال داده میشود تا در آن نقطه ترخیص گردد. مثلاً کلایی وارد گمرک فرودگاه امام خمینی ( ره) شده و از آنجا به گمرک فرودگاه مشهد انتقال پیدا کرده و سپس در گمرک مشهد ترخیص میشود.
  • ترانزیت خارجی : این روش واردات برای کالاهایی استفاده میشود که از یکی از گمرکات وارد کشور شده و از آنجا برای ترخیص به یک از گمرکات کشور های همسایه یا گمرکات مناطق آزاد انتقال پیدا کرده و در آنجا ترخیص میشود. به عنوان مثال محموله ای وارد گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) شده از آنجا گمرک کیش، یا قشم به عنوان مناطق آزاد تجاری انتقال پیدا کرده و در آنجا ترخیص میشود.

بر اساس قوانین کشور کلیه مراحل فوق دارای شرایط و قوانین خاص میباشد که جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در کهکشان ترابر تماس بگیرید.