امروز بسته بندی یکی از مهم ترین قسمت های فرایند ارسال بار هوایی، دریایی، ریلی یا زمینی میباشد. به طور کلی بسته بندی صحیح و استاندارد این اطمینان را به شما میدهد که کالا صحیح و سالم به مقصد رسیده زیرا جبران خسارت‌های احتمالی توسط شرکت‌های حمل و نقل، منوط به داشتن بسته بندی استاندارد میباشد.

مجموعه کهشکان ترابر با در اختیار داشتن پرسنل کارآزموده ، متخصص و همچنین مجهز بودن به تجهیزات و لوازم استاندارد بسته بندی ،تضمین کننده یک بسته بندی استاندارد، ایمن، ارزان و سبک برای شما مشتریان عزیز می باشد.

به چه دلیل باید از بسته بندی استاندارد استفاده شود:

 • بطور کلی ، بار مسافری از نظر ماهیت و ظاهر شامل کالاهای متفاوتی میباشد که این تفاوت در صورت نداشتن بسته بندی استاندارد موجب بروز خسارت به یکدیگر میشود.
 • چنانچه محموله ای دچار حادثه شود جبران خسارت‌ توسط شرکت‌های حمل و نقل، منوط به داشتن بسته بندی استاندارد میباشد.
 • گمرک برخی کشورها، برای بار ورودی، سختگیری‌های خاصی دارند. در اینگونه موارد، چنانچه کالای شما دارای بسته بندی مناسب و استانداردی نباشد و یا از لوازم غیر استاندارد برای بسته بندی استفاده شده باشد، از ترخیص آن ممانعت به عمل می آید.
 • در صورتی که بسته بندی کالایی به صورت استاندارد و اصولی انجام نشده باشد گاهاً موجب افزایش حجم بار شده که این امر باعث افزایش هزینه های حمل میشود.
 • بر اساس قوانین حمل و نقل بین المللی برخی کالا ها مانند : کالای فاسد شدنی، کالای شکستنی، مواد غذایی، کالاهای حجیم، کالای خطرناک و … بدون بسته بندی استاندارد قابل پذیرش و حمل نمیباشد.
 • بسته بندی مناسب کالاها باعث میشود، در زمان جابجایی بار در مبداء و مقصد توسط کارگران و یا لیفتراک از آسیب دیدن بار جلوگیری به عمل آید.

 

خدمات بسته بندی بار کهکشان ترابر در یک نگاه :

 • بازدید و مشاوره رایگان
 • بسته بندی تخصصی و ایمن در محل مشتری
 • اقلام و تجهیزات متنوع و استاندارد
 • پرسنل کارآزموده، متخصص و باتجربه
 • ناوگان حمل و نقل مجهز و متنوع

بازدید و مشاوره رایگان قبل از ارسال بار هوایی

  بر اساس قوانین حمل و نقل بین المللی و همچنین قوانین کشورها، ارسال بعضی از کالاها دارای ممنوعیت میباشد که بهتر است مشتریان قبل از هر گونه اقدامی جهت ارسال با کارشناسان ما در کهکشان ترابر تماس گرفته و اطلاعات کافی را کسب نمایند و در صورت نیاز به بازدید و مشاوره حضوری، یکی از نیروهای متخصص ما در محل بار حضور پیدا کرده و پس از بازدید تخصصی از بار بهترین، ایمن ترین و ارزان ترین نوع بسته بندی مطابق با استاندارد بین المللی به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

امکانات بسته بندی

با توجه به تنوع و گوناگونی کالا ها، داشتن اقلام بسته بندی متنوع و کامل، یک مزیت اساسی محسوب میگردد. شرکت کهکشان ترابر با دارا بودن کاملترین و مجهزترین اقلام (انواع کارتن،کیسه، ضربه گیر،یونولیت، انواع پاکت، سلفون، انواع پالت، صندوق چوبی و فلزی و جعبه و …) و همچنین انبار اختصاصی جهت نگهداری و بسته بندی کالاهای حجیم ، این امکان جهت بسته بندی ساده تا پیچیده‌ترین شکل‌های بسته بندی را فراهم نموده است. بسته بندی هایی شامل: بسته بندی کالاهای ظریف و شکستنی، بوفه، مبلمان، لوازم منزل، لوازم آشپزخانه، ظروف شکستنی، انواع تابلوها و… که جملگی مطابق با استانداردهای بین المللی صورت می‌پذیرند.

انواع بسته بندی برای ارسال بار هوایی، دریایی، زمینی و ریلی

 

 • پالت پلاستیکی : اینگونه پالت ها از جنس پلاستیک بوده و از قبل توسط شرکتهای تولید کننده پالت ساخته شده که دارای مزایایی شامل سبکتر بودن به نسبت پالت چوبی ، قابل استفاده برای بسته بندی هر نوع کالا بوده وجهت ورود به هر کشوری نیاز به اخذ مجوز نمیباشد و تنها ایراد این نوع پالت ها ابعاد آن بوده که غیر قابل تغییر میباشد.

 • پالت چوبی : اینگونه پالت ها گاهاً از قبل ساخته شده ( یورو پالت ) یا متناسب با بار ساخته میشود. از مزایای اینگونه پالت ها ساخت بر اساس ابعاد مورد نیاز میباشد ولی به نسبت پالت پلاستیکی سنگین تر بوده، برای حمل محمولات غذایی گاهاً غیر قابل استفاده میباشد و برای ارسال به خارج از کشور حتمًآ باید گواهی سمپاشی برای آن اخذ شود . اینگونه پالت ها را برای محمولاتی همچون مبلمان با ابعاد بزرگ، تجهیزات صنعتی، تجهیزات رستورانی مانند منقل و غیره استفاده میشود.

 • صندوق چوبی: عمدتاً برای کالاهایی همچون آیینه، شیشه، قاب عکس شیشه دار ، لوستر و امثال اینها بر اساس وزن و حجم بار صندوق چوبی ساخته میشود که برای اینگونه بسته بندی ها هم مجوز های سمپاشی نیز گرفته میشود.

 • برای ارسال بار با پالت یا صندوق‌های چوبی به برخی کشورها، رعایت برخی قوانین و مقررات مخصوص، الزامیست. برای مثال در صورت استفاده از چوب خام (فرآوری نشده) در بار یا بسته بندی بار (صندوق چوبی، پالت چوبی و…) به مقاصد آمریکا ، کانادا ، اروپا و استرالیا، نیاز به سم پاشی و گرفتن گواهی مربوطه(Fumigation Certificate) از شرکت‌های مجاز و معتبر می باشد. مجموعه کهکشان ترابر جهت جلوگیری از هر گونه هزینه تحمیلی به صاحبان کالا در مقصد از قبیل ( عدم ترخیص و معدوم کردن بار، هزینه های قرنطینه و … ) در صورت نیاز، کلیه امور سمپاشی و صدور گواهی فوق را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان محترم انجام میدهد.

 

 • یونولیت : این نوع بسته بندی برای فراورده های پروتئینی ( ماهی و میگو )، فراورده های لبنی ( سرشیر، خامه، بستنی ) ، نمونه های آزمایشگاهی و یا مواد غذایی منجمد استفاده میشود .

 • کارتن : بسیاری از محمولات با توجه به ماهیت آنها نیاز به بسته بندی درکارتن را دارند که مجموعه کهکشان ترابر با در اختیار داشتن انواع کارتن در سایزهای مختلف، متناسب با کالا بسته بندی مناسب و استاندارد را برای مشتریان انجام میدهد.

 • کیسه : محمولات همچون فرش ماشینی و دستبافت از جمله کالاهایی میباشد که حمل آنها با بسته بندی کیسه انجام میشود.

با توجه به موارد فوق الذکر پیشنهاد میگردد با صرف هزینه کمی در خصوص بسته بندی استاندارد نه تنها باعث سالم رسیدن محمولات خود شده بلکه از بروز خسارت و ضررهای مالی دیگر جلوگیری نمایید.